Během našeho produktivního života, kdy chodíme do práce a věnujeme se dětem, nezbývá příliš času na to, věnovat se sami sobě a pohybovým aktivitám. Ty ale pomáhají našemu psychickému i fyzickému zdraví. Jak si udělat čas na pohyb i během hektických dnů?
· Plánujte
Plánování je opravdu zásadní, pokud si totiž aktivity nenaplánujete, čas si na ně nenajdete. Takže do diáře, kde si vedete jednotlivé schůzky či aktivity si především napište i čas na jednotlivé aktivity mimo. Odpočinek i pohyb.
· Využívejte času při přesunu
Mnohdy vám ve volném dni zbývají vážně jenom minutky pro vás a ty využijete na jídlo, popřípadě na odpočinek u kávy? Pokud máte možnost se do práce, školy, nebo třeba na oběd chodit pěšky pak toho určitě využijte. Výhodou je, že během přesunu se protáhnete, prokrvíte svůj mozek a zároveň využijete času, který byste jinak proseděli na zadku v autě či autobuse. Tento čas tím pádem využijete opravdu 100%.
· Kroužky a zájmové aktivity
Musíte vozit děti na kroužky či sportovní aktivity, které vaše ratolesti s radostí provozují a čekáte na ně ve městě? Místo vysedávání po kavárnách či běhání po obchodech si zasportujte taky. Chodí vaše děti plavat? Zajděte si taky do bazénu, je poblíž kroužku nějaké fitko? Nebo si prostě zaběhejte v blízkém parku. I pořádná vycházka po městě nemusí být marná, kupte si kafe s sebou a místo sezení v kavárně se pořádně projděte.
· Rodinné víkendy
Pokud trávíte víkendy všichni společně, domluvte si vždycky určitou aktivitu společně. Třeba cyklistiku, brusle, procházku, venkovní hřiště s dětmi (mnohdy nabízí i aktivity pro rodiče), plavání, nebo třeba lyže. I pokud nejste extrémní sportovci, vždycky se něco najde. Prostě se snažte najít si společnou aktivitu, která bude bavit celou rodinu a která bude poskytovat aspoň malou pohybovou aktivitu pro vás všechny.