Když cibuli očistíte, tak ji nakrájíte, a šoupnete na omastek. Nebo za syrového stavu do salátu, či dresinku, či prostě někam a ona skonči v břiše. Ale víte, že se dá použít i na jiné věci? Přečtěte si pár rad, k čemu je také dobrá.
Pokud se vám zdá, že máte na obličeji vrásky, zkuste si doma vyrobit cibulovou masku. V cibuli je totiž zinek, který umí oživit pokožku. Cibule nakrájená nadrobno s medem by měla pomoci.
Zkoušeli jste při nemoci cibulový čaj? Vyzkoušejte. Oloupejte cibuli, vařte ji nakrájenou asi pět minut. Pak nechte odstát a máte-li med, nemůžete tím nic zkazit. Pijte třikrát denně. Prý do toho neškodí přidat majoránku.
Další recept prý pomůže vlasům. Tedy ne nemocným, vlas jako takový nemůže být nemocný, ani kdyby se zbláznil. Vše je o pokožce a koříncích. Usmažte cibuli, kterou pak klidně můžete dále použít, ale ten olej si vetřete ke kořínkům vlasů.
Pokud si vzpomenete na babičku, jak barvila velikonoční vajíčka přírodním barvivem, to jest cibulí, tak vězte, že totéž můžete udělat i se svými vlasy. Stačí zalít slupky z cibule a nechat je tak půl hodiny louhovat. Můžete je i dvacet minut povařit. Pak s tím šup na vlasy, zabalit a za tři hodiny sundat. Pozor! Každá cibule barví jinak? Žlutá světleji, červená více do tmavšího odstínu.
Při kašli lze vyzkoušet cibulový sirup. Cibuli nakrájet nadrobno, a to co nejvíce. Ještě lépe je ji nastrouhat na tom nejjemnějším struhadle. Vylisujte šťávu a přidejte cukr. A máte domácí léčivý sirup, který je lepší jak z lékárny. Užívejte po malé lžičce i pět krát denně.
Nakonec jedna sporná věcička, totiž cibule na rány. Je sice fakt, že šťáva z cibule obsahuje sirnaté sloučeniny, ale že by tyto měly případné ráně, nebo říznutí pomoci? Nu, prostě to zkuste a uvidíte. Prostě si rozkrojenou cibuli přiložte na postižené místo. Měla by ho zklidnit, a dokonce i desinfikovat.