Celá řada lidí bere svůj počítač jako nutné zlo, díky kterému se mohou dostat snadno na internet, případně si zahrát nějaké hry. Málokdo vůbec ví, z čeho se vůbec takový počítač skládá a už vůbec neví, jak se skládá. To je ale chyba, jelikož montáž vlastního počítače bývá velice opojnou záležitostí, i když většinou jen pro fanoušky.
Pokud si chcete v blízké budoucnosti koupit nové PC, můžete to změnit a poskládat si ho sami. Není to tak složité, jak by to na první pohled mohlo vypadat. V případě potřeby navíc vždy můžete nakouknout na internet, kde najdete celou řadu kvalitních rad a videí, dle kterých je skládání počítače doslova hračkou.
Před objednáním komponentů byste si měli ujasnit, jaký počítač vůbec k chcete a k čemu. V případě, že potřebujete PC pouze na kancelářskou práci, bohatě postačí, když vezmete již složený počítač. Kancelářský poznáte jednoduše, je nejlevnější. Chcete-li si však na svém nové stroji občas i něco zahrát, bude lepší, když si ho složíte sami svépomoci. K tomu samozřejmě potřebujete vybrat ty správné komponenty, které pak složíte jako puzzle dohromady.
Základem je procesor, bez kterého vám vaše PC nepojede. Můžete si zvolit ten od Intelu, ale chcete-li ušetřit a zároveň nerezignovat na kvalitu, AMD bude lepší volbou. Co se týče grafické karty, panuje zde obdobná situace. Zatímco ty od AMD jsou sice o malou špetku pomalejší, mají mnoho funkcí, které grafiky od Nvidie nemají.
Navíc disponují daleko lepším poměrem cena/výkon, takže pokud nechcete rozhazovat, volba je jasné. Co se týče ostatních komponent jako jsou základní deska, zdroj a harddisk, neměli byste v tomto případě příliš šetřit. Hlavně na desce a zdroji, který pohání celý stroj. V případě, že bude nekvalitní, PC vám nikdy nepojede tak jak byste si přáli, a to by byla vzhledem k vynaloženým financím rozhodně škoda.
2019-08-23